Skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej elektryczny motocykl okazał się bezkonkurencyjny na tegorocznych zawodach motocykli elektrycznych SmartMoto Challenge we Wrocławiu. Maszyna zbudowana przez zespół PolSl Racing zdobyła w miniony weekend podwójne złoto oraz nagrodę specjalną.

polsl logoDrużyna z Politechniki Śląskiej wystartowała w kategorii mocy silnika pojazdu 8 kW. Młodzi inżynierowie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii, pierwsze miejsce w konkurencjach dynamicznych w kategorii do 8 kW, a także zdobyli nagrodę za najlepszy Smart System zastosowany w motocyklu, na który składają się: telemetria, nawigacja oraz wyświetlanie parametrów jazdy i silnika. Politechniczny motocykl okazał się także najszybszy ze wszystkich biorących udział w zawodach, w tym również od motocykli o mocy 30 kW, w najbardziej wymagających konkurencjach dynamicznych – Enduro oraz Endurance, czyli jeździe po torze terenowym.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i uzyskanych wyników. Elektra – czyli motocykl PolSl eRacing – powstała w nieco ponad 4 miesiące i biorąc pod uwagę czas realizacji, efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się wygrać z doświadczonymi zespołami Politechniki Wrocławskiej, AGH oraz RUDN z Moskwy. Mam nadzieję, że ten sukces będzie zalążkiem kolejnych projektów koła naukowego PolSl Racing ukierunkowanych na elektromobilność – mówi Bartłomiej Urbański, lider zespołu PolSl Racing.

Udział w zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu był debiutem politechnicznej drużyny. Elektryczny motocykl został skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej specjalnie na zakończone w niedzielę zawody.

– Projekt rozpoczynał się w kwietniu i mieliśmy świadomość, że nie będzie czasu na jakiekolwiek błędy. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że udało nam się podołać zarówno organizacyjnie, jak i konstrukcyjnie, realizując ten projekt. Jestem zadowolony z Elektry, a w szczególności z jej wyglądu oraz jakości wykonania, jaką udało nam się uzyskać. Profesjonalna postawa kierowców pozwoliła nam uzyskać bardzo dobre wyniki w konkurencjach dynamicznych. Usłyszeliśmy we Wrocławiu wiele pochwał, co jest dobrą prognozą na przyszłość – dodaje Kamil Stencel, lider zespołu eRacing.

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych. Rywalizują w nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują crossowy motocykl elektryczny od podstaw. Głównym celem zawodów jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas konkursu oceniano motocykl i jego możliwości dynamiczne oraz statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych.

W zawodach wzięła udział następująca reprezentacja studentów oraz absolwentów Politechniki Śląskiej: Bartłomiej Urbański, Kamil Stencel, Jakub Gruszczyk, Dawid Kisielewski, Bartłomiej Michna, Szymon Szczech, Łukasz Okoń oraz Grzegorz Rasek. W zbudowaniu Elektry brali udział również: Jan Kruczek, Mateusz Sowa, Kuba Fochtman, Artur Ziemianin, Sebastian Borek, Aleksandra Musioł, Paweł Szczech, Radosław Smalec oraz Krzysztof Adamczak.
elektra duze
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->