PS logo noweDokładnie cztery dni. Tylko tyle zostało czasu na rekrutowanie się na Politechnikę Śląską w ramach pierwszego naboru na studia. Tegoroczna rekrutacja odbywa się poprzez odświeżoną stronę internetową. PŚ oferuje ponad 50 kierunków studiów, w tym 4 nowości, w tym możliwość studiowania w języku angielskim. Na kandydatów czeka aż 16 kierunków. Rejestracja trwa do najbliższej niedzieli, 8 lipca.
W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów na 15 wydziałach w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Poza kierunkami technicznymi na tegorocznych maturzystów czekają m.in. takie kierunki jak pedagogika, socjologia, administracja czy filologia na trzech specjalnościach: angielskiej, hiszpańskiej i niemieckiej.

Pośród nowości tegorocznej oferty edukacyjnej znalazły się cztery kierunki studiów:
- budownictwo podziemne na Wydziale Budownictwa
- fizyka techniczna w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym
- gospodarka obiegu zamkniętego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki
- gospodarka surowcami mineralnymi na Wydziale Górnictwa i Geologii

Na maturzystów czeka również do wyboru coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na którym odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim, aż na 16 kierunkach studiów. To doskonała oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.

Rekrutacja będzie się odbywać w ramach trzech naborów. Zainteresowanie studiami na Politechnice Śląskiej, ramach jednego naboru mogą wybrać aż cztery kierunki studiów – kierunek podstawowy, na którym najbardziej im zależy, a także do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.

Rekrutacja odbywa się elektronicznie poprzez stronę, odświeżoną i wzbogaconą o zupełnie nowe oblicze i funkcjonalności, jak kalkulator do obliczania wskaźnika rekrutacyjnego czy intuicyjna wyszukiwarka kierunków studiów. Rejestracja w ramach pierwszego naboru kończy się w najbliższą niedzielę, 8 lipca. Kolejny nabór rozpocznie się 23 lipca. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->