logo ae katowiceW poniedziałek 16 października o godz. 11:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nastąpi oficjalne otwarcie strefy studenckiej od Google (bud. A, ul. Bogucicka 3, I piętro). To nagroda, którą wygrał uniwersytet, zwyciężając w Rankingu Uczelni Internetowych Rewolucji Google w październiku ubiegłego roku. Wtedy najwyższy odsetek studentów tej uczelni uzyskał poświadczający umiejętności cyfrowe certyfikat od Google i IAB Europe. 

25000 zł na przestrzeń dla studentów odebrał podczas ostatniej V edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Inwestycja została zrealizowana w przerwie wakacyjnej przed rozpoczęciem roku Internetowe Rewolucje to program szkoleniowy z obszaru marketingu internetowego, skierowany do studentów, którzy chcą wykorzystywać wiedzę nt. e-commerce, reklamy mobilnej i mediów społecznościowych w swojej przyszłej pracy lub biznesie.
– Ta nagroda oznacza, że mamy świetnych studentów. Są aktywni, chce im się robić coś więcej. Tak wielu z nich przeszło przez cykl certyfikacji, że mamy największy odsetek certyfikowanych studentów wśród uczelni w Polsce. Uzyskali ponad 200 certyfikatów poświadczających umiejętności marketingu internetowego. To wielka duma i nadzieja (...) Ci studenci zdobyli dodatkowe kompetencje, uzupełnili te już zdobyte w cyklu kształcenia. Teraz będą bardziej konkurencyjni na rynku, bardziej innowacyjni, może założą start-up’y.” – mówił rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Tomanek, odbierając nagrodę w październiku ubiegłego roku.
Program obejmuje bezpłatny, całodniowy cykl prezentacji i szkoleń odbywających się na polskich uczelniach, po którym istnieje możliwość uzyskania certyfikatu. Certyfikat sygnowany przez Google oraz IAB Europe jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności w obszarze marketingu internetowego. Warsztaty prowadzą przedstawiciele Google, trenerzy Internetowych Rewolucji oraz specjaliści z lokalnych partnerskich agencji. Dzięki temu studenci mają okazję nie tylko pogłębić wiedzę na temat marketingu w Internecie, ale także dowiedzieć się więcej o pracy w branży digitalowej od ekspertów w tej dziedzinie.

Ranking oraz certyfikaty Google i IAB Europe. Ranking Internetowych Rewolucji to zestawienie uczelni wspierających rozwój kompetencji cyfrowych swoich studentów. Prowadzony był od 17 kwietnia do 25 września 2016 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uplasował się na najwyższym miejscu wśród polskich uczelni. Pod uwagę brano liczbę certyfikatów uzyskanych przez studentów danej uczelni w ramach programu. Warunkiem uzyskania certyfikatu było zdanie egzaminu, który składał się z testu teoretycznego oraz pytań otwartych. Przystąpienie do egzaminu możliwe było po odbyciu szkoleń: obecność w sieci i reklama online, e-commerce i kampanie eksportowe, świat multiscreen. Certyfikat można było również uzyskać za pośrednictwem platformy Internetowych Rewolucji, metodą e-learningu, po odbyciu 23 lekcji marketingu online i przystąpieniu do testu.


Więcej informacji o tym, jak studiuje się na UE w Katowicach znajdziesz tutaj. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->