W środę oraz czwartek 29 i 30 marca w godz. od 9:00 do 13:00 na Uniwersytet EkonomicznyM w Katowicach odbędą się Dni Otwarte. Punkt startowy mieści się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przy ul. Bogucickiej 5. W tych dniach kandydaci na studia zwiedzą kampus, porozmawiają z absolwentami uczelni, którzy połączą się z nimi prosto z Tajwanu czy Birmy, wezmą udział wykładach, spotkają się ze studentami i pracownikami oraz dowiedzą się więcej o interesujących ich kierunkach studiów.

Uczelnia przygotowała również szereg mini wykładów prowadzonych przez specjalistów, którzy podzielą się wiedzą m.in. z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania, informatyki i komunikacji oraz szeroko pojętego biznesu. Wśród tematów znajdą się m.in.:
  • „Permanentna inwigilacja, czyli monitoring mediów społecznościowych”,
  • „Korpo w świecie”,
  • „Inwestowanie w nieruchomości komercyjne”,
  • „Co to jest pieniądz i skąd go wziąć?”,
  • „International Business - o biznesie bez granic”,
  • „Brexit i jego implikacje dla Unii Europejskiej”,
  • „Logistyka sieci handlowych”
  • „Czy inwestorzy w podejmowaniu decyzji kierują się emocjami?”

Odbędą się też lekcje pokazowe z języków obcych: „Money Matters” czy „Geschäftliche Begegnungen”.
– Szacujemy, że w ciągu tych dwóch dni, jak co roku, odwiedzi nas ponad 1000 uczniów liceów i techników. Zapraszamy zarówno maturzystów, jak i młodsze roczniki – mówi Marek Kiczka, rzecznik uczelni.

Dla tych, którzy chcieliby zadać pytanie, a nie mogą uczestniczyć w Dniach Otwartych UE Katowice, uczelnia przygotowała sesję „Q&A” na żywo na swoich kontach na Facebooku i Instagramie. Sesję pytań i odpowiedzi zaplanowano w czwartek 30 marca między godz. 11:00 a 12:00.
– W rekrutacji stawiamy na jakość. Lepszy kandydat, to lepszy student i w konsekwencji absolwent. To także wyższa wartość dyplomu. Chcemy jednocześnie zwiększyć komfort studiowania, tworzyć mniejsze grupy. Zapewni to też lepszą obsługę procesu edukacyjnego – mówi dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. – W dalszym ciągu będziemy kłaść nacisk na nauczanie praktyczne. Zajęcia, poza wykładowcami, prowadzą u nas praktycy, ludzie biznesu. Młodzi lubią te zajęcia, bo mają realny kontakt z gospodarką. – dodaje.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zapowiada też atrakcyjną ofertę studiów niestacjonarnych.
– Ponad 60% naszych studentów pracuje już w czasie studiów. Z kolei nasi absolwenci studiów licencjackich czy inżynierskich, bezpośrednio po ich ukończeniu, znajdują zatrudnienie w świetnych firmach, ale chcą dalej się rozwijać. Dla wielu z nich pogodzenie nauki w trybie stacjonarnym z pracą zawodową sprawia problemy, dlatego wychodzimy im naprzeciw i chcemy ulepszyć ofertę studiów niestacjonarnych, czyli w weekendy. – wyjaśnia rektor.


Więcej informacji znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->