12. Festiwal Nauki w Dąbrowie GórniczejNa uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Nauki czeka blisko 80 spotkań, które między 14 a 20 marca odbędą się w Dąbrowie Górniczej. Każdemu z festiwalowych dni towarzyszy inny motyw przewodni, m.in. zdrowie, bezpieczeństwo, technologia, pieniądz oraz miłość. Organizatorami wydarzenia są: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

"Festiwal Nauki ma na celu integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocję regionalnych inicjatyw edukacyjnych oraz uzdolnionej młodzieży. To także sposób na zainteresowanie biznesu potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych" - ocenia rektor Wyższej Szkoły Biznesu Zdzisława Dacko-Pikiewicz.
Rektor uczelni zachęca do udziału w dwóch debatach panelowych: „Od nędzy do pieniędzy” oraz „Pieniądze to nie wszystko”.

"Podczas debat poruszymy problematykę roli pieniądza w osiąganiu celów biznesowych i osobistych. Z drugiej strony pokażemy, że w pogoni za więcej i coraz więcej często zapominamy, że życie to nie tylko praca i pieniądze" - zapowiada rektor WSB.
Debata "Od nędzy do pieniędzy”, która zainauguruje 12. Festiwal Nauki, odbędzie się w środę 16 marca o godz. 11 w siedzibie Wyższe Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Poprowadzi ją znana dziennikarka i publicystka Dominika Wielowieyska. W gronie panelistów znaleźli się ponadto: prof. Krzysztof Jajuga, prof. Bogdan Nogalski, prof. Marek S. Szczepański, a także przedstawiciele biznesu z Polski i zagranicy: Gerd Fink, Mike Musil oraz Grzegorz Lot.

W debacie „Pieniądze to nie wszystko” uczestniczyć będą: dr Joanna Heidtman, prof. Janusz Majcherek oraz Jan Mela. Moderatorem debaty będzie redaktor Adam Sojka. Spotkanie odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 12.

Każdemu z festiwalowych dni towarzyszy inny motyw przewodni. W poniedziałek 14 marca będzie nim: "zdrowie", we wtorek - "bezpieczeństwo", w środę - "pieniądz". W czwartek festiwalowi goście poznają ciekawostki związane z "technologiami". Motywem przewodnim piątkowych spotkań będzie "świat", a sobotnich - "miłość". Zamykające festiwal niedzielne spotkania obędą się pod hasłem "impresje".

Do udziału w tegorocznym Festiwalu Nauki organizatorzy zachęcają także szkoły ponadgimnazjalne. W ramach projektu „Nauka na zamówienie” WSB oferuje bowiem cykl wykładów przeznaczonych dla młodzieży, które poprowadzą nauczyciele akademiccy. Celem projektu jest rozszerzenie programu kształcenia szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia z nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych czy medycznych.

"Przez ostatnie 12 lat Festiwal Nauki stał się jedną z najważniejszych inicjatyw naukowych w południowej Polsce, która odbywa się w pięciu miastach: Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Kraków, Olkusz i Żywiec. Ma rzesze swoich wiernych fanów, a liczba zainteresowanych wzrasta z roku na rok. We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już 150 tys. osób" - podsumowuje rektor Dacko-Pikiewicz.
12. Festiwal Nauki ma charakter otwarty, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowe informacje oraz program tegorocznej edycji dostępne są na oficjalnej stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki


Źródło: PAP - Nauka w Polsce
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->