katowice2016Oferty 60 uczelni i szkół pomaturalnych z Polski i zagranicy, warsztaty o maturze i studiach, spotkania z doradcami zawodowymi – to wszystko znajdziesz w katowickim „Spodku” podczas XVIII Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych „EDUKACJA 2016”, już 8-10 marca. Przyjdź i zwiększ swoje szanse na gładkie przejście ze szkoły na studia.
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice oraz Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS serdecznie zapraszają do udziału w XVIII Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych „EDUKACJA 2016”, VIII Salonie Funduszy Europejskich oraz IV Salonie Edukacyjnym.

katowice2016plakat

Targi Edukacyjne to miejsce spotkań uczniów, nauczycieli, rodziców, a także dorosłych poszukujących aktualnych i rzetelnych informacji na temat możliwości edukacyjnych w regionie, kraju i za granicą. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje ok. 60 uczelni i szkół pomaturalnych z Polski i nie tylko.

Kiedy?
8 marca i 9 marca, godz. 9.00-16.00
10 marca, 9.00-15.00
Gdzie?
Katowice, Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek”, ul. Korfantego 35

VIII Salon Funduszy Europejskich jest częścią Targów Edukacyjnych. Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich tych osób, które zainteresowane są czerpaniem korzyści z tego, co daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. W ramach Salonu można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach:
  • o programie Erasmus+: jak skorzystać z oferowanych przez niego możliwości,
  • o możliwościach wypływających z odbycia stażu lub praktyki w jednej
  • z unijnych instytucji
  • o konstruowaniu własnego europejskiego CV.
W tym roku dodatkową atrakcją VIII Salonu Funduszy Europejskich będzie warsztat pt. „Bezpieczeństwo w sieci. Jak skutecznie chronić się w Internecie?”. Warsztaty w ramach VIII Salonu Funduszy prowadzone będą podczas każdego dnia Targów, w następujących godzinach: 9.30-10.30, 10.45-11.45, 12.00-13.00 oraz 13.15-14.15.

IV Salon Edukacyjny jest kolejnym wydarzeniem towarzyszącym Targom Edukacyjnym, podczas którego przeprowadzone zostaną następujące bezpłatne warsztaty:
  • „Studia w Anglii – jakie to proste!”, podczas których Pan Michał Krawczyk – absolwent studiów magisterskich na University College Birmingham odpowie na pytania: z czym wiąże się studiowanie w Wielkiej Brytanii, jak wygląda cały proces aplikacyjny i nauka, jakie są różnice w porównaniu ze studiami w Polsce, jak można sfinansować naukę, jakie są formalności i wymagania tamtejszych wykładowców oraz jakie perspektywy i możliwości wiążą się ze studiami w Anglii.
  • „Sprawdź trafność swojego wyboru z doradcą zawodowym”, które poprowadzi Pani Urszula Rogalska, doradca zawodowy. Warsztaty obejmować będą: sprawdzenie predyspozycji indywidualnych uczestnika, indywidualną analizę wyborów dalszego rozwoju uczestników, ukierunkowanie alternatywnej drogi rozwoju oraz psychozabawy.
  • „Matura bez ciarek – trening antystresowy przed maturą”, czyli warsztaty o tym, co zrobić, aby Twój stres sprzyjał i motywował Cię przed maturą, a nie paraliżował ciało i umysł w kluczowych momentach. W ramach zajęć omówiona zostanie następująca tematyka: rozpoznanie stresu i jego sposobów działania, budowanie wiary w siebie i pewności siebie, poznanie metod radzenia sobie w sytuacjach stresowych oraz twórcza wizualizacja przed maturą. Warsztaty poprowadzi trener Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów.
  • „Jak się zmotywować przed maturą?”, którego celem jest poznanie metod i techniki budowania trwałej motywacji. Warsztaty poprowadzi trener Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów.
Warsztaty w ramach IV Salonu Edukacyjnego prowadzone będą podczas każdego dnia Targów, w następujących godzinach: 9.30-10.30, 10.45-11.45, 12.00-13.00 oraz 13.15-14.15.

Rejestracji na warsztaty dokonać można za pośrednictwem strony internetowej Targów EDUKACJA, poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie. Więcej informacji o Targach, harmonogram warsztatów znajdziesz na stronie www.targi-edukacja.eu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->