Corocznie katowicki Spodek staje się prawdziwym targowiskiem wiedzy. Targi Edukacja to miejsce szerokiej prezentacji oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych, polskich oraz zagranicznych szkół i placówek dydaktycznych na różnych poziomach nauczania. Adresowane do młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich i studentów, stają się głównym celem do zaprezentowania jak najszerszej oferty edukacyjnej z zakresu szkolnictwa wyższego i pomaturalnego.
 
Ogólnopolskie Targi służą młodym ludziom pomocą w wyborze drogi rozwoju naukowego, a także są dobrą okazją do zaprezentowania potencjału edukacyjnego w województwie śląskim. Podczas trzech dni można w jednym miejscu i w krótkim czasie poznać i porównać oferty przybyłych wystawców. Niewątpliwą atrakcją są występy i pokazy na scenie głównej, gdzie studenci przedstawiają działające w ich placówkach zespoły zainteresowań m.in. muzyczne, teatralne, taneczne. Daje to pozytywny obraz przyszłym słuchaczom, jak można rozwijać swoje pasje i spędzać wolny czas.
 
targi katowice2015 plakat 

Każda kolejna odsłona Targów cieszy się dużym zainteresowaniem tak wystawców, jak i młodych ludzi, ciekawych wiedzy i nowych doznań, którzy w ciągu 3 dni targowych odwiedzają licznie tę imprezę. Tegorocznym XVII już Targom Edukacyjnym towarzyszą warsztaty, wykłady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi w ramach VII Salonu Funduszy i III Salonu Edukacyjnego. W obydwóch Salonach na każdy dzień trwania Targów, zaplanowanych zostało po pięć wykładów, wypełnionych po brzegi atrakcyjnie przekazywaną wiedzą.
 
TEMATY 2015
Niezbędnik maturzysty: Metody zapamiętywania i uczenia się.
Nowa matura z języka polskiego – techniki prezentacyjne.
Praktyki, staże i zatrudnienie w instytucjach UE i organizacjach międzynarodowych.
WSZOP – Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Praca w Policji. Pokaz technik kryminalistycznych.
BEZPIECZEŃSTWO – jak zachować się podczas ataku terrorystycznego w szkole, techniki i sposoby reanimacji osób poszkodowanych.
STUDIOWANIE – finansowanie nauki za granicą, korzystanie z Funduszy Europejskich.
WYBÓR KIERUNKÓW – doradztwo zawodowe, wsparcie w procesie podejmowania decyzji.
 
Wstęp na targi jest bezpłatny.
Zapraszamy w dniach 3-4-5 marca 2015 r.
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK w Katowicach
W godzinach: 9.00 – 16.00
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->